amma.com.pl

wybierz język: EN DE FR CZ IT PL AT CH_DE CH_FR CH_IT

Zakup Okien

Sprzedawcy okien często mówią, że oferowane okna są bardzo dobrej jakości bo posiadają „pięć komór” i „ciepłą” szybę o współczynniku U=1,0. Czy takie okna są najwyższej jakości? Mogą być, ale pod warunkiem że spełnią dodatkowe wymogi, o których sprzedawcy często nie mówią wiedząc że są to słabe punkty ich produktów.


Co tak naprawdę jest istotne przy zakupie okien?


1. Grubość profili okiennych, zgodna z klasą „A”. Sprzedawcy okien często opowiadają o ilości komór w sprzedawanym oknie, celowo pomijając informację o grubości ścianek zewnętrznych w tych profilach. Pamiętaj o tym że profile klasy „B” ustępują profilom klasy „A” w wielu ważnych cechach okien
- Naroża okien są słabsze o 10 – 20%
- Izolacja akustyczna okien jest gorsza o 1 dB do 4 dB.
- Izolacja cieplna okien jest niższa
- Jest większe niebezpieczeństwo odkształceń ram okiennych po oszkleniu


Żądaj od sprzedawcy pisemnego potwierdzenia że oferowane okno wykonane jest z profili klasy „A”.


2. Aby zaoszczędzić koszt wykonania okna wielu producentów stosuje otwarty profil wzmocnienia stalowego w ramie okiennej. Aby zapewnić maksymalną wytrzymałość okna należy zastosować zamknięty profil stalowy w ramie okiennej. Sprzedawcy często przekonują, że ich okna nie potrzebują zamkniętych profili stalowych.


Żądaj od sprzedawcy informacji czy oferowane okno posiada słabszy profil stalowy otwarty czy mocniejszy profil stalowy zamknięty.


3. Obowiązujące przepisy nakazują każdemu sprzedawcy udzielenie gwarancji na sprzedawany towar. Tym samym sprzedawca gwarantuje, że w danym okresie każda usterka towaru zostanie usunięta nieodpłatnie. Wielu sprzedawców chcąc zachęcić klienta, wydłuża okres gwarancji np. do 10 lat! Po dokładniejszej analizie okazuje się, że sam sprzedawca prowadzi działalność gospodarczą dopiero od dwóch lat, a zakupiony towar pochodzi z fabryki, z którą współpracuje od 6 miesięcy. Często okazuje się, że usterki w zakupionym oknie nie można bezpłatnie usunąć, bo sprzedawca okien zmienił już dawno nazwę swojej firmy i zerwał współpracę z fabryką okien, w której okna zostały wyprodukowane.


Żądaj od sprzedawcy pisemnej gwarancji na zakupiony towar z pełną informacją przez kogo towar został wyprodukowany.Bezpieczeństwo obsługi klienta

Strona główna  |  Oferta  |  O firmie  |  Realizacje  |  Partnerzy  |  Do pobrania  |  Praca  |  Kontakt

AMMA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.
ul. Gałczyńskiego 13a, 59-700 Bolesławiec